piątek, 24 maja 2019
Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego
Związek:
Pozostałe:
Wyszukiwarka:


Losowe zdjęcie
27 OZZZPRC_001
27 OZZZPRC_001

» zobacz zdjęcie
» wejdź do działu
Strefa Związkowca
Login:

Hasło:

» Zapomniałem hasło
Polecamy

 

Ramowy rozkład czasu pracy
na rok 2019

 

 

 

 

 

 

Newsletter:
E-mail:
koniec miesiąca jako termin na zawarcie porozumienia
Jesteś w: Aktualności

koniec miesiąca jako termin na zawarcie porozumienia

23 września portal zgorzelec.info podał informację, że organizacje związkowe w PGE GiEK S.A. wyznaczyły koniec miesiąca jako termin na zawarcie porozumienia z zarządem spółki.

 

 

20 września do zarządów PGE Polska Grupa Energetyczna oraz PGE GiEK S.A., jak też rad nadzorczych, skierowano pismo, podpisane przez przedstawicieli Społecznej Rady Konsultacyjnej Branży Węgla Brunatnego, Społecznej Rady Konsultacyjnej Wytwarzania i Wspólnej Reprezentacji Związkowej Pracowników Elektrociepłowni.

Według związków, postępowanie mediacyjne w trwających od stycznia 2015 roku sporach zbiorowych nie przynosi efektów. Jeśli do końca września nie dojdzie do porozumienia, zostaną przeprowadzone (w terminie do 7 listopada) strajki ostrzegawcze.

Zdaniem portalu, zawarcie porozumienia w określonym przez związkowców terminie jest mało prawdopodobne. Sprawa – jak pisze portal – jest o tyle ciekawa, że w zarządzie PGE GiEK S.A. zasiada dwóch przedstawicieli powiatu zgorzeleckiego, a „do tej pory związki zawodowe były uznawane za sojuszników PiS-u”.

Ponadto portal zgorzelec.info. publikuje informację, zamieszczoną 21 września na Facebooku przez NSZZ „Solidarność” KWB Turów. Wyrażono w niej gotowość do przeprowadzenia strajku, jeżeli w wyznaczonym terminie nie nastąpi zakończenie sporów.

Autor: Administrator


Drukuj
© Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w Bydgoszczy - Wszelkie prawa
zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega