spotkanie z Prezesem PGE w Bełchatowie 17.06.2013 r

Po co było zorganizowane spotkanie z Prezesem PGE w Bełchatowie 17.06.2013 r.-którego nie było tam?

Autor: Andrzej Nalepa   

19.06.2013.

W poniedziałek 17 czerwca miało miejsce spotkanie informacyjno-sondażowe (określenie Prezesa Kaczorowskiego) Zarządu PGE S.A. oraz PGE GiEK S.A. oraz pracodawców z przedstawicielami Związków Zawodowych. Pani Prezes Matuszewska poinformowała iż  dobiegają końca  prace nad połączeniem Kopalni i Elektrowni Turów (Kompleks Turów). Zdobyte tam doświadczenia mają być zastosowane w Bełchatowie.

Można powiedzieć, że obecna sytuacja w grupie w stosunku do pracowników sprowadza się w zasadzie do stanu redukcji.  Redukcja zatrudnienia albo redukcja  płac. Potrzebę oszczędzania podkreślały licznie zaparkowane na hotelowym parkingu „nówki” Volvo S80 i Hyundai i40 świeżo zakupione dla PGE GiEK S.A.

Niewątpliwie oszczędnościom sprzyja również istnienie PGE Energetyka Jądrowa wydająca ponad 100 milionów na coś nie do końca określonego z punktu widzenia biznesowego, ale dającego nieźle żyć kilku wybrańcom, na co również zwrócili uwagę przedstawiciele strony społecznej.

Podjęto również temat, który z całą pewnością będzie miał kontynuację .Jak możliwy jest do pogodzenia fakt redukcji zatrudnienia w firmie, której właścicielem jest Rząd Polski, jeśli równocześnie tenże deklaruje walkę z bezrobociem?  Realizując fatalną w skutkach politykę energetyczną walnie przyczynia się do redukcji zatrudnienia, a być może do zagrożenia całego sektora energetycznego i węglowego. Drenując spółki z pieniędzy zdecydowanie ten stan pogłębia.

Tego typu komentarze były określane jako polityczne, kolidujące z KSH (Kodeks Spółek Handlowych), którym kierują się zarządy spółek . Natomiast powoływanie się przez Panią Wiceprezes na obietnice pomocy w realizacji inwestycji w Opolu składane przez Premiera Tuska były już jak najbardziej racjonalne i dalekie od polityki…

PGE rozrzucona jest po całej Polsce. Zwołano ludzi  do Bełchatowa, spojrzeliśmy sobie głęboko w oczy, zjedliśmy obiad i tyle było szczegółowych informacji, co nas czeka dalej.

Informacje pochodzą ze strony www.zzprc.bydgoszcz.pl